В останні роки Одеса переживає справжній будівельний бум, у всіх районах міста з’являються нові висотні будинки. Будівництво ведеться як точково, так і забудовуються цілі мікрорайони, забезпечуючи місто новими квадратними метрами. Найважливішим моментом у динамічному розвитку галузі є забезпечення високоякісними залізобетонними виробами, такими як палі, пустотні плити перекриття, сходові марші, сходові майданчики, перемички та інші матеріали.
Все це понад п’ятнадцять років успішно виготовляє «Куліндорівський Індустріальний концерн», який забезпечує замовників усіма необхідними ресурсами. Про те, як підприємство стало лідером на Одещині з виробництва залізобетонних виробів з кореспондентом, поділився його директор Володимир Вегеринський.
Володимире Зиновійовичу, розкажіть з чого починалася робота «Куліндорівського Індустріального Концерну»?
Історія підприємства бере свій початок у 2002 році, коли Куліндорівський завод залізобетонних виробів, який функціонував протягом майже тридцяти років, купив новий власник Олександр Леонідович Коробчинський. На той час завод фактично стояв, щорічний обсяг своєї продукції поступово зменшувався, а робочий колектив скорочувався. З приходом на завод нам було поставлене завдання – запустити завод і відновити виробництво. У структурі заводу було три незалежні один від одного цехи: керамзитовий цех, асфальтобетонний і арматурно-формувальний – їх і потрібно було привести в робочий стан.
Що необхідно було зробити, щоб запустити завод?
Першочерговим завданням було відновити кадровий потенціал, що ми зуміли успішно виконати. Якщо в січні 2002 року, коли ми зайшли на завод, там вважалося 48 фахівців, середній вік яких становив 55 років, то до кінця травня ми змогли зберегти працівників і набрати ще близько 50 осіб. На цей час ми також зуміли запустити керамзитовий цех і почали продавати вироблену продукцію.
Ще одним завданням було наповнити склади сировиною – піском, щебенем, цементом та металом. Паралельно ми розпочали запуск асфальтобетонного та арматурно-формувального цехів. З усім цим ми успішно впоралися і завдання-максимум на 2002 виконали. Нам вдалося повернути клієнтів, які протягом багатьох років замовляли продукцію, і завод почав розвиватися далі.
Які проекти ви реалізовували надалі для розвитку концерну?
Перше, з чого ми почали – заміна бетонно-змішувального вузла, який у зв’язку з активним будівництвом будинків альянсом «Інтобуд» не міг забезпечити потреби в товарному бетоні та потреби заводу в технологічному бетоні для випуску залізобетонних виробів. Олександр Леонідович Коробчинський вирішив придбати новий бетонно-змішувальний вузол «Елкон» турецького виробництва, який забезпечує продуктивність до 120 кубометрів на годину. Для порівняння старий БСУ давав лише 35-40 кубометрів на годину.
Новий БСУ був успішно придбаний та введений в експлуатацію у 2004 році, також ми закупили три 8-кубові міксери «Мерседес» та бетоноподавальний насос, які працюють дотепер. До 2004 року за рахунок цього наші виробничі потужності повністю перекрили потреби власного будівництва, а також з’явилася можливість пропонувати продукцію, що випускається на ринку Одеси та Одеської області.
Потім ми закупили нові форми для виробництва залізобетонних виробів, а саме: для виробництва пустотних плит, а також комплект форм для випуску великого керамзито-бетонного блоку для будівництва будинків 87-ї серії, з яких було збудовано будинки в різних районах міста: в Обсерваторному провулку , на вулицях Слєпньова, Висоцького – «Купідон» та будинок на Картамишевській, а також кілька будинків на масиві «Острова» та в Чорноморську. Також нашу продукцію купили масово для будівництва в Кривому Розі, де звели цілий мікрорайон на основі великого керамзито-бетонного блоку 87-ї серії.
Які успіхи та досягнення є у концерну?
Протягом багатьох років ми забезпечуємо залізобетонними виробами будівельний альянс “Кона”, а також інші компанії в Одесі, Одеській області, Миколаєві та Херсоні.
Також нам вдалося реалізувати інвестиційний проект щодо розширення парку форм для виробництва пустотних плит та паль для забезпечення великих обсягів виробництва. Наприкінці 2017 року ми підписали контракт з італійською компанією Nordimpianti на придбання обладнання для виробництва пустотних бетонних плит методом екструдування. З січня 2018 року ми розпочали проектування та будівництво для встановлення обладнання, у липні було зроблено пробний запуск цього обладнання та випущено першу пустотну плиту методом екструдування. Це дуже серйозний інвестиційний проект, який ми успішно реалізували. Сподіваємося, що в 2019 році ми займемося постачанням пустотних плит на наші будови, будови міста та приватний сектор.
Яка кількість працівників зараз працює в концерні?
Як я вже зазначав, ми починали з 48 працівників у 2002 році, за кілька місяців їхня кількість зросла до 100, зараз з нами працюють 150 професіоналів своєї справи.
Наскільки якісною є продукція концерну?
Протягом усього часу робіт концерну ми дбали про високу якість нашої продукції. Технологічний процес виробництва продукції починається з проведення контролю вхідної якості матеріалів. Пісок, щебінь, арматура проходять через лабораторію, яка проводить перевірку матеріалів та погоджує подачу сировини на виробництво.
Наприклад, метал перевіряється на розривній машині, за допомогою якої визначають фізичні властивості та міцність арматури. Проведення контролю за вхідною сировиною дозволяє нам забезпечувати високу якість продукції. Також нашу продукцію раз на два роки ми сертифікуємо і один раз на рік підтверджуємо сертифікати, які видаються на всі несучі вироби – палі, пустотну плиту, віконні та дверні перемички, балконні майданчики, сходові марші та майданчики.
Ми співпрацюємо з перевіреними постачальниками інертних матеріалів (щебінь, пісок), цемент закуповуємо у виробників – ірландської компанії «CRH» та німецько-італійської компанії «BUZZI Dyckrhoff Cement Ukraine». Метал закуповуємо безпосередньо на Криворізькому металургійному комбінаті.
Які плани концерн на майбутнє?
Найближчим часом ми плануємо збільшення обсягу виробництва та продажу за рахунок використання нового більш результативного обладнання. Також у планах повна модернізація та автоматизація старого бетонно-змішувального вузла. Це дозволить зокрема здійснювати адресну подачу бетону прямо в цех, без його транспортування за допомогою машин. Також за рахунок цього збільшиться обсяг виробництва, відповідно збільшиться і прибуток.
Довідка:
“Куліндорівський Індустріальний Концерн” – одне з найбільших підприємств України з виробництва залізобетонних виробів. Його попередником є Куліндорівський завод ЗБВ №4, заснований у 1974 році, який випускав на місяць близько 5500 м3 бетону, 4000 тисяч тонн асфальтобетону та 120 тисяч м3 керамзитового гравію. Нове життя підприємства розпочалося у 2002 році з приходом нового власника Олександра Коробчинського. З 2005 року підприємство випускає по 120 кубометрів бетону на годину. Також концерн виробляє понад 300 найменувань продукції: стінові блоки ЗБВ, товарний бетон, тротуарні плити, перемички, плити огородження, ЗБВ лотки, палі, кільця, дорожні плити, фундаментальні блоки та сходові марші. Проектна потужність підприємства на сьогодні становить 45 тисяч кубічних метрів на рік. На даний час у концерні працює близько 150 осіб. Знаходиться «Куліндорівський Індустріальний Концерн» за адресою: м. Одеса, 20 км Старокиївської дороги.